تبلیغات
امام روح الله (رضوان الله تعالی علیه) - مکتب!!!!!


بیشتر به چه مطالبی علاقه مند هستید؟


» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی گفتند: «یکی از مسئولان کشور جمله عجیبی درباره مکتب ایرانی گفته

 است که جناب فردوسی مکتب پیامبر(ص) را نجات داد. این چقدر ظلم است به علمایی که از صدر اول تا

امروز،‌ در راستای حفظ مکتب اسلام و تشیع مشکلات و ناملایمت‌های زیادی را به جان خریدند».
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی گفتند: «یکی از مسئولان کشور جمله عجیبی درباره مکتب ایرانی گفته است که جناب فردوسی مکتب پیامبر(ص) را نجات داد. این چقدر ظلم است به علمایی که از صدر اول تا امروز،‌ در راستای حفظ مکتب اسلام و تشیع مشکلات و ناملایمت‌های زیادی را به جان خریدند».

به گزارش فرارو به نقل از مرکز خبر حوزه، معظم له امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به سخن یکی از مسئولان، مبنی بر این که اسلام توسط بنی امیه و بنی عباس خراب شده بود، و فردوسی آمد و مکتب پیامبر(ص) را نجات داد، اظهار داشتند: «این سخن، ظلم بزرگی است، به علمایی که از ابتدا تا امروز، به دنبال حفظ مکتب اسلام و تشیع بوده هستند».

ایشان افزودند: «یعنی شیخ طوسی، سید مرتضی، سید رضی، شهید اول و شهید ثانی و... حضرت امام (ره) ، که سال‌ها زندان و تبعید را تحمل کرده و خونشان نیز در این راه ریخته شده است،‌اسلام را نجات نداده‌اند و فردوسی آن را نجات داده است».

این مرجع تقلید، با بیان این که خود فردوسی نیز چنین عبارتی را تکذیب می‌کند، اظهار داشتند: «فردوسی گفته است که «بسی رنج بردم بدین سال سی//عجم زنده کردم بدین پارسی»؛ خود می‌گوید  که با تلاش‌های زیادی که در این سی سال متحمل شده‌ام، زبان فارسی را زنده کرده‌ام. بنابراین، این که گفته می‌شود، فردوسی مکتب پیامبر اسلام(ص) را نجات داده است،‌ بی انصافی است».

ایشان با بیان این که مشخص نیست این‌ها چه هدفی دارند، خاطرنشان کردند: «برخی می‌گویند که هدف از مطرح کردن این حرف‌ها، این است که  با روحانیت مبارزه کنند و نقش آن را کم‌رنگ نمایند،‌ همچنین گفته می‌شود که هدفشان قرار دادن مکتب ایرانی در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران است تا ما را از سایر کشورهای اسلامی جدا سازند».

حضرت  آیت‌الله مکارم شیرازی خاطرنشان کردند: «در شرایطی که با بیداری اسلامی، ارتباط ما با کشورهای اسلامی بیشتر و قوی‌تر می‌شود؛ باید دقت بیشتری داشته باشیم. خوب است که افراد، مراقب سخنانشان باشند و بدانند که این سخن آنان، چه آثار شومی درپی دارد».

گفتنی است رئیس جمهور چندی پیش در سخنانی اظهار داشت: «فردوسی مکتب پیامبر اسلام (ص) را نجات داد.

محمود احمدی نژاد، شامگاه شنبه در اجتماع پرشور ایرانیان مقیم تاجیكستان در محل خانه فرهنگ ایرانیان شاهنامه فردوسی را توحید نامه، انسان نامه، عدالت نامه و عشق نامه توصیف كرد و گفت: «همه پیامبران برای نجات انسان و نشان دادن راه سعادت و كمال به انسان ها مبعوث شدند؛ اما صرف عرضه كردن این ارزش ها و نشانه های سعادت كافی نبود و لازم بود ملتی، حقیقت این پیام ها را دریافت كرده و آنها را شكوفا كند».

رییس جمهور، گفت: «ملت ایران پس از پذیرش اسلام مشاهده كرد كه حكومت دوباره به دست امویان و عباسیان افتاد كه بویی از راه و مرام پیامبر نبرده بودند و آنها بر ملت ایران نیز حاكم شده، شخصیت ملت را تحقیر و استعدادهایش را لگد مال كردند و در این شرایط این فردوسی بود كه هویت موحد ،‌عدالت خواه، آزادی طلب و انسانی ملت ایران را مجدداً احیا كرد».

احمدی نژاد افزود: «فردوسی مكتب پیامبر گرامی اسلام را نجات داده و بار حقیقی این مكتب را از دوش نااهلان برداشته و بر دوش ملت ایران گذاشت و این ملت نیز الحق به خوبی از عهده ایفای این مسئولیت برآمد.»


به این مطلب رای دهید:

به این مطلب امتیاز دهید:    

ن : سعید بخش رحمانی
ت : پنجشنبه 10 فروردین 1391